ODKRYCIA NAUKOWE W SŁUŻBIE KOSMETOLOGII ? ZMIENIAMY PODRĘCZNIKI BIOLOGII!!

16 września 2020, by Agnieszka Kadłubowska

Od zawsze ja i moje klientki wiemy, że jednym z najskuteczniejszych zabiegów estetycznych jest mezoterapia. Od niedawna nauka podpowiada nam dlaczego?Już tłumaczę:
Czy wiecie, że w 2018 roku odkryto nieznany dotąd narząd w ciele człowieka ? INTERSTITIUM?
Oto nowo nadana nazwa największego, choć dotąd nigdy nie widzianego ludzkiego organu, będącego trójwymiarową siecią mikroskopijnych kolagenowych rureczek przeplatanych włóknami elastyny. Rureczki te wypełnione są płynem ? ok. 20% wszystkich płynów ustrojowych znalazło tam swoje miejsce. I dlatego żaden anatom pracujący w prosektorium nie widział przy sekcji tego organu ? po prostu w martwym ciele płyn zanika, a rureczki zapadają się i wyglądają jak zwykłe włókna kolagenowe. Siatka ta połączona z układem limfatycznym i powięzią otacza dosłownie każdy narząd w naszym ciele, znajduje się też w skórze i pełni ważną rolę w naszym organizmie ? amortyzuje wstrząsy i uderzenia, bierze też udział w takich procesach, jak tworzenie się zmarszczek, sztywnienie stawów czy powstawanie stanów zapalnych w ciele. Niestety, jako że ma swobodny przepływ w całym ciele, pomaga transportować też komórki rakowe. Ale naukowcy są dobrej myśli ? mają nadzieję, że odkrycie to pomoże wynaleźć specyfik na tę groźną chorobę! Interesujący jest też fakt, że odkrycie to ucieszyło akupunkturzystów na całym świecie, potwierdziło bowiem skuteczność ?kłucia igłami? 🙂
Wróćmy do interesującego nas tematu ? mezoterapii.
Czym jest mezoterapia?
Jest to sródskórne podanie najmniejszych skutecznych dawek środków farmakologicznych na ograniczonej powierzchni. I właśnie odkrycie interstitium dowiodło, to o czym dawno wiedziano, że należy właściwie odżywiać naszą skórę, a właściwie nasze interstitum i jego włókna kolagenowe i elastynowe.
W Bella Rosa od października mamy nowe, bogate preparaty do mezoterapii igłowej i mikroigłowej z renomowanych firm i wspólnie z doktor Aldoną zapraszamy już do nowego gabinetu.

doktor Aldona przygotowuje preparat do zabiegu

Bez kategorii, Kosmetyczka, Medycyna estetyczna, Mezoterapia
Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Już czas, żebyś zrobiła coś dla siebie!

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dobrać program odpowiedni dla Ciebie.