Peeling chemiczny to rodzaj zabiegu z użyciem kwasów, polegający na wywołaniu kontrolowanego stanu zapalnego, dzięki któremu możemy znacząco poprawić jakość skóry. Dzięki umiejętnemu stosowaniu dobrej jakości peelingów chemicznych możemy skutecznie usunąć różne defekty kosmetyczne i zmiany chorobowe skóry, takie jak: blizny potrądzikowe, przebarwienia, zaskórniki, trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty. Ponadto peelingi aktywują odnowę komórkową, wpływają na produkcję kolagenu – tym samym poprawiając jędrność skóry, wygładzają nawet głębsze zmarszczki i podnosząc owal twarzy.
Jakich kwasów używamy w Bella Rosa Medycyna i Kosmetyka Estetyczna?
Jako, że zawsze dbamy o najwyższą jakość naszych usług postawiłyśmy w gabinecie na produkty z najwyższej światowej półki ? amerykańską markę Rhonda Allison (RA). Na tle innych marek kwasy RA wyróżniają się jakością, stosowaniem najnowocześniejszych technologii opartych na pracy działu badawczo ? rozwojowego firmy, oraz bogactwem procedur dla każdego problemu skóry.
Czy peelingi Rhonda Allison są bezpieczne?
Produkty Rhonda Allison to preparaty oparte na sprawdzonych formułach łączących kwasy z preparatami regeneracyjno ? odżywczymi. Dlatego w efekcie ich zastowania mamy efekt złuszczania, jednocześnie z regeneracją i odbudową skóry.
Rhonda Allison w swoich preparatach stosuje mieszanki odpowiednio dobranych kwasów, enzymów i składników regeneracyjno ? odżywczych. Kompozycje te działają odpowiednio silniej i efektywniej niż zastosowanie pojedynczego kwasu, nawet o silniejszym stężeniu. Ponadto, procedury opracowane przez firmę pozwalają na dokładne określenie etapów regeneracji skóry po zabiegu i przygotowanie odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej w domu i w gabinecie.
Czy po kwasach Rhonda Allison będę się łuszczyć i jak mocno?
Złuszczanie naskórka, często bardzo głębokie i wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego skóry jest efektem pożądanym w procesie stosowania peelingów chemicznych. Jednakże, naukowcy z działu badawczo-rozwojowego firmy zredukowali do minium uboczne efekty stosowania kwasów Rhonda Allison.
W poszczególnych zabiegach stopień złuszczania naskórka przebiega w sposób kontrolowany, w takim stopniu, jaki przewiduje procedura aby osiągnąć wymagany efekt.
Na zmniejszenie dolegliwości odczuwania bólu w trakcie nakładania kwasów wpływają następujące czynniki:
- Osadzenie kwasów na bazie alkoholu glicerynowego. Alkohol, w przeciwieństwie do żeli, stosowanych często w peelingach, szybko się ulatnia minimalizując czas pozostawania preparatu na naskórku.
- Obniżanie pH skóry w trakcie aplikacji, co pozwala stosować niższe stężenia kwasów z takim samym doskonałym terapuetycznym efektem, co kwasy o wyższym stężeniu.
- Zastosowanie nanocząsteczek w formułach preparatów, co pozwala na dotarcie dobroczynnych składników do głębokich warstw naskórka lub nawet skóry właściwej bez stosowania bardzo mocnych, niszczących naskórek składników.
Czy sam zabieg jest bolesny?
W trakcie nakładania kwasów przy odczuwaniu dolegliwości bólowych wachlujemy twarz Klientki aby zmniejszyć ból i pieczenie.
Jakich skutków ubocznych mogę się spodziewać po zabiegu?
Po zabiegu może pojawić się kilka efektów, które będą sprawiały dyskomfort. Peelingi chemiczne, zwłaszcza te głębsze, łączą się z odczuwaniem pieczenia i napięcia skóry. Po zabiegu na twarzy może pojawić się też rumień, który znika zazwyczaj w ciągu kilku dni. U nosiciela wirusa HSV może dojść do uaktywnienia się opryszczki. Czasem obserwujemy wysp wykwitów ropnych spowodowanych pobudzeniem gruczołów łojowych.
Innym skutkiem ubocznym peelingów chemicznych jest pojawienie się zaburzeń w pigmentacji. Gdy wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne, najlepiej jest skontaktować się z kosmetyczką lub lekarzem, który określi, czy stan jest właściwy czy odbiega od normy.
Po zabiegu polecamy preparaty RA łagodzące możliwe dolegliwości oraz preparaty wspomagające odpowiednią regenerację naskórka i odnowę kolagenu.
Czy w trakcie zabiegów stosujemy pojedynczy kwas aby uzyskać pożądany efekt na skórze?
W zabiegach Rhondy Allison stosujemy procedury oparte na zastosowaniu różnego rodzaju preparatów, z których każdy ma właściwe działanie terapuetyczne. Tak więc, podczas jednego zabiegu możesz spodziewać się zastosowania cleansera, który zapoczątkowuje złuszczanie naskórka, płynu obniżającego pH skóry, maski enzymatycznej odpowiedniej dla przeciwdziałania danego problemu, oraz jednego lub kilku preparatów ? mieszanek kwasów, enzymów i substancji regenracyjno ? odżywczych.
Jak przygotować się do zabiegu?
W dniu zabiegu powinnaś być wypoczęta, bez objawów chorobowych, opryszczki. Możesz, ale nie musisz zmyć w domu makijażu ? podczas zabiegu na pewno zastosujemy głębokie wstępne oczyszczenie skóry z makijażu, sebum i potu.
Jak często muszę powtarzać zabiegi?
Każda procedura ma inną częstotliwość zabiegów. W trakcie zabiegu kosmetyczka umówi się z Tobą na wizytę kontrolną i przedstawi Ci proponowany plan zabiegów. Aby uzyskać pożądany efekt na skórze przeważnie polecane jest zastosowanie kilku zabiegów w odstępie od 2 do 4 tygodni. Dobre efekty stanowią też procedury łączone typu peeling chemiczny wraz mezoterapią mikroigłową ( jednocześnie lub w odstępie kilku tygodni).
Czy w okresie letnim można stosować kwasy?
Głównym przeciwwskazaniem stosowania kwasów w lecie jest wzmożona ekspozycja skóry na słońce. W procedurach istnieją kwasy światłoczułe, dające przebarwienia przy wystawianiu skóry na słońce, poza tym mocno zluszczona skóra jest wrażliwsza na promieniowanie UVA/UVB i jest możliwe zaistnienie przebarwień.
Jednakże, w naszym gabinecie stosujemy także delikatne preparaty kwasowe, polecane szczególnie w terapii trądzikowej i przy nawilżaniu skóry, które minimalnie złuszczają naskórek i nie ma w ich składzie substancji światłoczułych.
Tak więc, możemy wykonywać te zabiegi także w okresie wzmożonego działania promieni słonecznych, zwłaszcza u osób, które były poddane tym zabiegom wcześniej i znamy reakcję skóry na dane preparaty u tych osób.
Przeciwwskazania do stosowania peelingów chemicznych:
- alergie skórne,
- skóra naczyniowa,
- teleangiektazje ? nie we wszystkich rodzajach kwasów,
- aktywna opryszczka,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
- atopowe zapalenie skóry,
- egzemy,
- stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
- skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),
- doustna terapia pochodnymi witaminy A (Roaccutane, Izotec, Curracne ? 6 miesięcy po zakończeniu leczenia),
- doustna, długotrwała terapia sterydami,
- ciąża, karmienie piersią,
- łuszczyca,
- oparzenia posłoneczne,
- liczne znamiona.